Nájdete nás na telegram odysee

O nás

Rodáci rodákom je apolitické občianske združenie, ktoré spočiatku vzniklo s cieľom poukázať na to, že máme významne osobnosti na ktoré môžeme byť hrdí a z ktorých si môžeme brať príklad pre ich usilovnosť, oddanosť, vytrvalosť, lásku k svojmu rodu, národu k rodnej hrude…

S príchodom „pandémie“ sa zmenili naše životy, vynorili sa nové problémy, ktoré je potrebné aktuálne riešiť. Z toho dôvodu sme sa zamerali najmä na informovanie verejnosti.

S cieľom prekladať rôzne dostupné štúdie, spracovať ich do pochopiteľnej formy a poukázať na to, že existujú aj iné spôsoby riešenia menších zdravotných problémov. Spôsoby, ktoré boli ešte niekoľko desaťročí spätne bežne praktizované.

Súčasná situácia si vyžaduje kritické myslenie, kladenie otázok a hľadanie logických odpovedí, nie slepú dôveru v spásu niečoho a od ľudí, pre ktorých sme boli zdrojom príjmov a vôbec ich nezaujímal náš život, zdravie, ekonomická situácia, čo do úplnej nahoty odhalila v roku 2011 doteraz nevyšetrená kauza gorila.

Vzhľadom na stále silnejšiu cenzúru, vidíme ako jednu z možností informovania našich spoluobčanov v tlači a distribúcii letákov s informáciami bez predpojatia. Vytváraním jednoduchých otázok, prezentovaných vo forme billboardov. Otázok ktoré vedú k zamysleniu a hľadaniu odpovedí.

Každý z nás má svoju prácu a všetky aktivity v tomto smere vykonávame po práci vo voľnom čase v rámci materiálno – ľudských možností.

Ďakujeme blízkym, ktorí nám čas strávený pri tomto projekte tolerujú.

Zároveň im ďakujeme a taktiež všetkým, ktorí nás v tom podporujú.