Nájdete nás na telegram odysee

Prelomové rozhodnutie: Sudca rozhodol, že výrobca Remdesiviru nie je chránený zákonom

V prelomovom rozhodnutí sudca v Michigane rozhodol, že výrobca liekov a nemocnica nie sú chránení zákonom PREP-Act. Zákon PREP-Act chráni výrobcov, nemocnice, lekárov v čase mimoriadnej situácie pred zodpovednosťou v prípade, ak podaním liečiva dôjde k zdravotnej ujme.  

Tento prípad otvára priestor pre ďalšie žaloby týkajúce sa zdravotnej ujmy vzniknutej po podaní Remdesiviru. Kauza sa týka muža, ktorému bol podaný Remdesivir (Velkury), následne utrpel dva infarkty a bola mu amputovaná noha.

Advokát z Detroitu Ven Johnson podal žalobu v mene poškodeného Dan Nowackeho proti spoločnosti Gilead Sciences, Inc., výrobcovi remdesiviru – predávaného pod obchodným názvom Veklury – a nemocnici St Joseph Mercy Chelsea Hospital, ktorá liek podávala, pričom tvrdil, že došlo k porušeniu záruky, nedbanlivosti, hrubej nedbanlivosti a strate spolunažívania.

Nemocnicu ani výrobcu Velkury to moc nerozrušovalo – tvrdili, že ich nemožno žalovať, pretože majú imunitu podľa zákona PREP-Act.

10. novembra 2021 bol Dan Nowacki prijatý do nemocnice St Joseph Mercy Chelsea Hospital kde mu diagnostikovali COVID-19. Bola mu nasadená „liečba“ Remdesivirom, dostal 5 dávok. Bol prepustený a o niekoľko dní dostal prvú mŕtvicu, začali sa mu vytvárať hematómy a opuchy na rukách, tvári a ramenách. Bol opätovne prijatý do nemocnice – pre lekárov bol jeho stav „záhadou“, prepustili ho, následne dostal ďalšiu mŕtvicu, bola mu amputovaná noha a zostal pripútaný na lôžko.

3. decembra 2021 na webovej stránke FDA (lieková agentúra) bolo zverejnené oznámenie, že spoločnosť Gilead dobrovoľne stiahla dve šarže Veklury (remdesivir) po tom, ako dostala sťažnosť zákazníka, že v liečive sa nachádzajú sklenené častice – vyšetrovanie potvrdilo, že sťažnosť je pravdivá.

Spol. Gilead vo vyhlásení o rizikách priznala, že „sklenené častice“ môžu spôsobiť mozgovú príhodu alebo dokonca viesť k smrti, ak sa dostanú do ciev prechádzajú do rôznych orgánov alebo blokujú cievy v srdci, pľúcach alebo mozgu.

Následne bolo stiahnutých 55 000 dávok Velkury. Zarážajúce na tom všetkom je aj to, že pacienti, ktorým boli podané tieto kontaminované dávky remdesiviru neboli upozornení na možné riziká. Koľko z nich už nežije? Skončili na zozname COVID obetí? Mohli sa objaviť takto kontaminované ampulky aj v iných kútoch sveta?

Ukázalo sa, že minimálne dve dávky, ktoré dostal počas pobytu v nemocnici Dan Nowacki, boli kontaminované. Sudca rozhodol: Lieková agentúra síce udelila Velkury povolenie na núdzové použitie, ale neudelila povolenie na sklenené mikročastice, ktoré boli obsahom ampuliek. Tým pádom imunita na základe PREP-Act zaniká!

Prípad stále prebieha, článok vyšiel na stránke THE EPOCH TIMES

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Releated

Počet prípadov rakoviny je na vzostupe, môže to byť ešte horšie?

Množia sa prípady náhleho vzniku rakoviny, ktorá sa začala nazývať turborakovina – náhly výskyt rakoviny s rýchlym postupom, či už u zdravých ľudí alebo ľudí, ktorý sa z rakoviny vyliečil a nečakane sa im vrátila. Spája sa to s očkovaním proti ochoreniu COVID-19. Zdanlivo nesúvisiaca štúdia poukázala na niečo mimoriadne. Päťtýždňové myší, boli použité na experiment zameraný na vytvorenie myšieho […]

Ďalšia experimentálna liečba?

20. júla 2022 – Ministerstvo zdravotníctva uzatvorilo zmluvu za 18 287 500,00 € s farmaceutickým gigantom Pfizer na nákup, v súčasnosti v štádiu klinického vývoja perorálne podávaného SARS-CoV2 3CL inhibítora proteázy PF-07321332 (nirmatrelvir), ktorý sa podáva spoločne s farmaceutickým prípravkom ritonavir. Liečiva s obsahom ritonaviru sa používajú na zlepšenie farmakokinetiky (vstrebanie absorpcia, rozloženie v tele…) […]